Zakup biletów na mecz to najważniejszy punkt planowania wyjazdu do stolicy Katalonii na mecz FC Barcelony.  W tym artykule opisujemy gdzie i jak kupić bilety oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsc na Camp Nou.

Zanim przystąpisz do procesu kupowania biletów musisz wybrać interesujący Cię mecz oraz znać jego dokładną datę rozegrania. Ten drugi aspekt nie jest taki oczywisty, ponieważ domyślnie wszystkie mecze hiszpańskiej LaLiga ustalane są w niedzielę (lub w środę, jeżeli spotkania odbywają się w środku tygodnia). Dopiero kilka tygodni przed rozegraniem meczu zostaje doprecyzowana dokładna data i godzina. Przy planowaniu podróży koniecznie weź to pod uwagę, tak by data przylotu/odlotu nie kolidowała z meczem. Dokładny terminarz wszystkich meczów Barcelony znajdziesz tutaj.

Ceny biletów

Bilety na mecze Barcelony różnią się w zależności od miejsca na stadionie, rywala z jakim rozgrywane jest spotkanie oraz samych rozgrywek. Najdroższe będą mecze na rywali z najwyższej europejskiej półki w Lidze Mistrzów, a najtańsze pojedynki w ramach Pucharu Króla z zespołami niższych klas ligi hiszpańskiej czy w ramach Pucharu Gampera. Dokładne ceny na wybrane spotkanie dostępne są na stronie klubu.

Gdzie kupić bilety

Bilety na mecz Barcelony najlepiej kupić za pośrednictwem oficjalnej strony FC Barcelony mając do dyspozycji kartę płatniczą – zarówno debetową z możliwością dokonywania płatności internetowych, jak i kredytową. Aby rozpocząć proces kupna biletu należy kliknąć przycisk „Begin purchase” obok wybranego meczu.

Lista dostępnych meczów Barcelony do kupienia biletów

Po załadowaniu strony sklepu na ekranie pojawi się pierwszy krok związany z wyborem sektora i miejsca na stadionie. Jakie miejsca są najlepsze? Oczywiście, to zależy czego oczekujesz od swojego pobytu na Camp Nou. Chcąc obejrzeć z bliska piłkarzy najlepiej jest wybrać miejsca jak najbliżej murawy, w środkowych sektorach – Lateral lub Tribuna, natomiast sam mecz ogląda się zdecydowanie lepiej z wyższych części stadionu. Tak, na najwyższych rzędach widoczność jest bardzo dobra. Po wyborze trybuny i sektora, kliknij na zieloną kropkę by wybrać miejsce. Warto pamiętać, że zadaszona jest tylko "Tribuna". 

Szukając najkorzystniejszego dla siebie miejsca do oglądania meczu miej na uwadze, że dostępność biletów często się zmienia. Kibice posiadający karnety na sezon mają możliwość zwracania do puli biletów na mecze, w których nie będą uczestniczyć. To oznacza, że czasami warto poczekać i sprawdzać dostępność przez kilka dni, ale nie jest to regułą. W trakcie wyboru miejsca na stronie możesz też zobaczyć trójwymiarową wizualizację widoku na stadionie klikając w ikonę „3D” obok wybranego miejsca. Po wyborze interesujących Cię miejsc kliknij przycisk „Buy”.

Wybór miejsca na Camp Nou

Aby sfinalizować transakcję należy podać swoje dane adresowe, które będą widoczne na rachunku po zakupie biletów, a następnie dane karty płatniczej, z której zostanie pobrana płatność. Do końcowej kwoty zostanie doliczone 2,50€ opłaty rezerwacyjnej za każdy bilet.

Formularz zamówienia - dane osobowe kupującego
Formularz zamówenia - dane do karty płatniczej

Bilet elektroniczny

Po poprawnym zakończeniu transakcji otrzymasz potwierdzenie zakupu biletu na podany wcześniej adres mailowy. W wiadomości znajdziesz link do pobrania biletów w formie PDF lub ściągnięcia na telefon do aplikacji Apple Wallet (iOS) lub Passwallet (Android).

Mailowe potwierdzenie zakupu biletu
Przykład biletu elektronicznego w aplikacji Apple Wallet

Odbiór biletów na stadionie

Jeżeli z jakiegoś powodu nie będziesz mieć przy sobie wydrukowanych lub zapisanych w aplikacji na telefonie biletów, możesz je odebrać w jednym z biur zlokalizowanych przy stadionie. Warto jednak traktować ten wariant jako ostateczność i przyjść na miejsce z kilkugodzinnym wyprzedzeniem, ponieważ kolejki potrafią być bardzo długie.

FC Barcelona General Ticket Office (access 14)

Godziny otwarcia:

  • Od poniedziałku do czwartku, 9-17
  • Piątek 9-14:30
  • Sobota, 9-13:30, tylko podczas meczów na Camp Nou

FC Barcelona Ticket Office Boulevard (access 7 i 9)

Godziny otwarcia:

  • Od poniedziałku do soboty, 10-20 w szczycie sezonu, 10-18:15 poza sezonem
  • Niedziela, 9:30-19:30 w szczycie sezonu, 10-14:30 poza sezonem
  • W dniu meczu: od 11 do godziny rozpoczęcia meczu

Informacje praktyczne przed meczem

W osobnym poście możesz znaleźć kompendium najczęściej zadawanych pytań, jakie otrzymujemy w związku z wyjazdami na mecz do Barcelony. Jakie bilety wybrać, gdzie jest najlepsze miejsce, czy mogę wejsć na stadion z aparatem lub plecakiem itp. zagadnienia znajdziesz tutaj: Mecz na Camp Nou - Informacje praktyczne.