Może to Paryż nosi dumnie tytuł europejskiego miasta miłości, ale wierzymy, że Barcelona jest równie dobrym miejscem na romantyczny wypad. Zauroczy Was wąskimi uliczkami dzielnicy gotyckiej, oszołomi panoramą rozpościerającą się z jednego z licznych punktów widokowych oraz rozkocha w swojej kuchni do tego stopnia, że stojąc w kolejce do samolotu będziecie przysięgać sobie, że szybko tu wrócicie. Przygotowaliśmy dla Was pięć pomysłów na spędzenie w Barcelonie wyjątkowego, romantycznego dnia, który zapadnie w pamięć Waszej drugiej połówce.

Spa inspirowane starożytnymi łaźniami

AIRE Ancient Baths to spa inspirowane starożytnymi rzymskimi łaźniami, które mieści się w ścisłym centrum Barcelony. Wystarczy jednak przekroczyć próg, by zgiełk i hałas wielkiego miasta zostawić za sobą. Wewnątrz panuje niezwykła, kameralna atmosfera. Stare, XVII-wieczne mury wśród których znajdują się baseny oświetlają liczne świece i latarnie. Oferta spa jest bogata i zawiera zarówno kąpiele w basenach z wodą o różnej temperaturze (caldarium, frigidarium, tepidarium), jak i masaże, kąpiele w winie czy relaksujące rytuały.

Strona internetowa: beaire.com

Spacer na punkt widokowy

Jeśli pogoda jest sprzyjająca (w lutym najczęściej jest ok. 15 stopni i świeci słońce), warto wybrać się na spacer na jeden z punków widokowych, by podziwiać panoramę Barcelony, najlepiej o zachodzie słońca. Pole do popisu jest duże! Możesz wybrać romantyczną trasę przez klimatyczną, pełną wąskich uliczek dzielnicę gotycką i wspiąć się na wieżę jednego ze średniowiecznych kościołów. Możesz także przejechać się podniebną kolejną łączącą Barcelonetę ze wzgórzem Montjuïc lub spakować hiszpańskie sery i oliwki i wybrać się na mały piknik na Bunkers del Carmel, jeden z najlepszych punktów widokowych miasta.

Listę najlepszych punktów widokowych w Barcelonie znajdziesz w tym artykule.

Widok z kolejki Aeri del Port

Widok z Bunkers del Carmel

Widok z Tibidabo

Pokaz Font Màgica

U podnóża Montjuïc, przy imponującym Pałacu Narodowym (Palau Nacional), wieczorami organizowane są niesamowite pokazy fontanny, które przyciągają dziennie setki, a latem nawet i tysiące osób. Podczas pokazów woda wyrzucana przez setki dysz wydaje się tańczyć w rytm muzyki klasycznej lub współczesnych hitów, a wrażenie wzmaga podświetlanie jej na jeden z ponad 50 kolorów. Nie dziwi zatem, że nazwa tego miejsca w dosłownym tłumaczeniu oznacza „magiczna fontanna”.

Atrakcja ta jest bezpłatna. Najlepiej jest usiąść na schodach znajdujących się między fontanną a Palau Nacional.

UWAGA: do 4 marca 2020 atrakcja będzie zamknięta z powodu prac konserwacyjnych.

Kolacja w klimatycznej restauracji

Barcelona jest idealnym miejscem na romantyczną kolację w eleganckiej restauracji. Którą z nich wybrać na randkę? Jeśli chcesz postawić na piękny, starodawny wystrój i kuchnię katalońską na wysokim poziomie polecamy Els 4 Gats, której początki sięgają 1897 roku. To właśnie tu przesiadywała barcelońska bohema, tu bywał Picasso i tu Javier Bardem uwodził Scarlett Johansson w filmie Woody’ego Allena „Vicky Christina Barcelona”. Zdecydowanie zarezerwujcie stolik w sali w głębi (pierwsza sala od wejścia służy bardziej jako kawiarnia i bar tapas). Wieczorem często kolacji towarzyszą dźwięki granych na fortepianie utworów. To naszym zdaniem jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w Barcelonie! Dodatkowo mamy do niego olbrzymi sentyment – to właśnie tam celebrowaliśmy wiele ważnych dla nas wydarzeń.

Jeśli macie ochotę delektować się paellą, polecamy położoną niedaleko portu restaurację 7Portes działającą od niemal 200 lat. Możesz również wybrać kolację z widokiem – w tym przypadku dobrym wyborem będą restauracje Mirabé (położona w pobliżu Tibidabo) lub Torre d’Alta Mar, która znajduje się na tej samej wieży co stacja podniebnej kolejki Aeri del Port.

Koncert

Niesamowitym przeżyciem będzie z pewnością koncert. Szczególnie mocno polecamy te w imponującym Palau de la  Música. Poza wspaniałym doświadczeniem, jakim będzie sam koncert, będziecie mieć również okazję zobaczyć wnętrza jednego z bardziej znanych barcelońskich zabytków. Bardzo często odbywa się tam koncert będący hołdem dla Paco de Lucía, legendarnego hiszpańskiego gitarzysty. Jeśli podobała Wam się ścieżka dźwiękowa w filmie „Vicky Cristina Barcelona”, koncert z pewnością przypadnie Wam do gustu. Repertuar znajdziecie na oficjalnej stronie www.palaumusica.cat. Możecie także zakupić na niej bilety. Warto sprawdzić także program Gran Teatre del Liceu, barcelońskiego teatru operowego.