Dobra lokalizacja oraz doskonale rozwinięty system komunikacji miejskiej sprawiają, że dojazd na Camp Nou nie sprawia żadnego problemu. Najlepszym i najwygodniejszym sposobem dojazdu jest metro. Aktualnie, w okolice Camp Nou dojeżdżają trzy linie metra: L3, L5 i L9S. Wszystkie trzy znajdują się blisko stadionu i wybór zależy już tylko od indywidualnych preferencji i miejsca, z którego będzie rozpoczynać się podróż.

W poniższym artykule prezentujemy kontratne wskazówki dojazdu komunikacją miejską na Camp Nou. Podstawowe informacje o komunikacji miejskiej w Barcelonie, cenach i rodzajach biletów znajdziesz tutaj:

Barcelona – komunikacja miejska

Bilet T-casual w Barcelonie – cena, gdzie kupić, zasady korzystania

L3 – zielona linia

Wybierając zieloną linię możesz wysiąść na dwóch różnych stacjach znajdujących się w podobnej odległości od Camp Nou – Maria Cristina lub Palau Reial. Jeżeli na Twoim bilecie widnieje informacja, by wejść na stadion bramą (Accéss) z numerem od 1 do 5, to lepiej wysiąść na stacji Maria Cristina. Bramy z numerem od 6 do 13 znajdują się bliżej stacji Palau Reial. Z tej stacji również warto skorzystać wybierając się na zwiedzanie Camp Nou lub zakupy w oficjalnym sklepie.

Jeżeli zdecydujesz się również wracać metrem z meczu, to zdecydowanie polecamy udać się na stację Palau Reial. Istnieje dużo większa szansa, że wsiądziesz do metra pośród tysięcy ludzi wracających ze stadionu.

Dojście na Camp Nou ze stacji Maria Cristina

Dojście na Camp Nou ze stacji Palau Reial

L5 i L9S – linie niebieska i pomarańczowa

Zarówno niebieska, jak i pomarańczowa linia zatrzymują się po drugiej stronie Camp Nou, na stacji Collblanc. Dojście na stadion, podobnie jak w przypadku zielonej linii, zajmuje około 5 minut i jest najlepszym rozwiązaniem, jeżeli wchodzisz na stadion przez bramy (Accéss) z numerem od 14 do 19.