Każdego roku w sierpniu FC Barcelona rozgrywa mecz o Puchar Gampera, czyli trofeum imienia założyciela klubu. Naszym zdaniem to jedna z najlepszych okazji do połączenia wypoczynku z obejrzeniem na żywo spotkania na Camp Nou. Z czego to wynika? Zapraszamy do lektury!

Joan Gamper to jedna z najważniejszych postaci w historii piłki nożnej w Katalonii. W 1899 roku Szwajcar doprowadził do założenia FC Barcelony, w której pełnił później także role piłkarza i prezydenta. Trzydzieści sześć lat po jego śmierci, w 1966 roku, klub zainaugurował przedsezonowe rozgrywki jego imienia, upamiętniając w ten sposób jego zasługi. Puchar Gampera to trofeum przyznawane za zwycięstwo w towarzyskim meczu, do udziału w którym FC Barcelona zaprasza drużyny z całego świata. Spotkanie jest doskonałą okazją do wizyty na Camp Nou. W dalszej części tekstu znajdziecie pięć powodów na potwierdzenie tej tezy.

Ciekawi rywale

Każdego roku FC Barcelona zaprasza innego rywala. Często o wyborze danej drużyny decydują aspekty pozasportowe. W 2010 roku Barcelona rozegrała mecz z AC Milan. Przed spotkaniem klub oraz kibice złożyli hołd Ronaldinho Gaucho, który ówcześnie był piłkarzem włoskiego zespołu, a kilka lat wcześniej poprowadził Barcelonę do triumfów w Hiszpanii i Europie. Innym razem, w 2017 roku, Barcelona zaprosiła Chapecoense, brazylijski zespół, którego 19 piłkarzy zginęło kilka miesięcy wcześniej w katastrofie lotniczej. W Pucharze Gampera uczestniczyły także takie zespoły jak Napoli, Manchester City, Club León czy AS Roma. W tym roku kibiców czeka bardzo interesujący mecz, ponieważ rywalem Katalończyków będzie finalista Ligi Europy UEFA – Arsenal.

Atrakcyjna cena biletów

Bilety na mecze Barcelony w takich rozgrywkach jak liga hiszpańska czy Liga Mistrzów należą do jednych z najdroższych w Europie, dlatego spotkanie o Puchar Gampera to doskonała okazja, aby wybrać się na Camp Nou, płacąc za bilet bardziej przystępną cenę. W tym roku ceny biletów w przedsprzedaży rozpoczynają się od 34€, a najdroższe wejściówki są dostępne za 119€. Kilka lat temu za wstęp na mecz z Napoli płaciliśmy 9€ za osobę. Warto śledzić oferty, ponieważ do rozpoczęcia meczu mogą pojawić się jeszcze różne promocje i szansa na upolowanie tańszych wejściówek.

Jeśli zdecydujesz się na zakup biletu, zapoznaj się z informacjami praktycznymi dotyczącymi wyprawy na Camp Nou. W artykule znajdziesz między innym informacje o tym, które miejsca na stadionie wybrać, jak sprawdzić, jaki jest widok z wybranego miejsca oraz czego nie można wnieść na stadion.

Zobacz także: Bilety na mecze FC Barcelony – jak kupić, ceny, terminarz, zniżki

Oficjalna prezentacja drużyny

Zanim rozbrzmi pierwszy gwizdek sędziego odbywa się oficjalna prezentacja pierwszego zespołu na nowy sezon. To jedyna taka okazja w trakcie całego roku! Przed meczem spiker na Camp Nou kolejno wymienia wszystkich zawodników, którzy wybiegają na boisko przy aplauzie kibiców zgromadzonych na trybunach. Jednocześnie to gwarancja zobaczenia wszystkich największych gwiazd zespołu, co nie jest możliwe w trakcie innych pojedynków towarzyskich przed rozpoczęciem sezonu.

Świetny termin na urlop

Mecz o Puchar Gampera zawsze rozgrywany jest w pierwszej połowie sierpnia, jeszcze przed pierwszym meczem w lidze hiszpańskiej. Dzięki temu wizytę na Camp Nou można w łatwy sposób połączyć z wakacyjnym wyjazdem do Barcelon czy wypoczynkiem na malowniczych plażach Costa Brava. Jeśli zastanawiasz się, jakie miejsca w Katalonii warto zobaczyć, zobacz listę tych, które zachwyciły nas w 2018 roku.

Atrakcje okołomeczowe

Puchar Gampera to nie tylko mecz towarzyski i prezentacja piłkarzy, ale taże wielkie święto dla kibiców. Kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania wokół stadionu rozpoczyna się piknik z wieloma atrakcjami, zwłaszcza dla najmłodszych fanów Barcy. Mecze na mini-boiskach, gry na konsoli, malowanie twarzy czy zdjęcia z pucharami. To prawdziwe święto dla całej rodziny i doskonały sposób na spędzenie dnia w Barcelonie podczas wakacyjnego urlopu.

Atrakcje dla kibiców przed Pucharem Gampera

Atrakcje dla kibiców przed Pucharem Gampera

Atrakcje dla kibiców przed Pucharem Gampera