Zakup biletów na mecz to najważniejszy punkt planowania wyjazdu do stolicy Katalonii, którego celem jest zobaczenie na żywo gry FC Barcelony.  W tym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje, z którymi warto zapoznać się przed dokonaniem zakupu. Podpowiadamy również jak zdobyć nawet 50% zniżki na kupno biletu!

Spis treści

Mecze Barcelony – terminarz

Zanim przystąpisz do procesu kupowania biletów musisz wybrać interesujący Cię mecz oraz znać jego dokładną datę rozegrania. Ten drugi aspekt nie jest taki oczywisty, ponieważ domyślnie wszystkie mecze hiszpańskiej La Liga ustalane są na niedzielę lub na środę, jeżeli spotkania odbywają się w środku tygodnia. Dopiero kilka tygodni przed rozegraniem meczu zostaje doprecyzowana dokładna data i godzina rozegrania spotkania. Takie mecze są oznaczone w artykule gwiazdką (*). Przy planowaniu podróży koniecznie weź pod uwagę, by data przylotu lub odlotu nie kolidowała z meczem. Dokładny terminarz wszystkich pozostałych meczów Barcelony na Camp Nou w tym sezonie znajdziesz poniżej.

La Liga

17 września 2022, 16:15: FC Barcelona – Elche

8/9 października 2022: FC Barcelona – Celta Vigo*

19/20 października 2022: FC Barcelona – Villarreal*

22/23 października 2022: FC Barcelona – Athletic Club*

5/6 listopada 2022: FC Barcelona – Almeria*

Liga Mistrzów

7 września 2022, 21:00: FC Barcelona – Viktoria Pilzno

12 października 2022, 21:00: FC Barcelona – Inter Mediolan

26 października 2022, 21:00: FC Barcelona – Bayern Monachium

Ceny biletów

Ceny biletów na mecze FC Barcelony różnią się w zależności od miejsca na stadionie, typu rozgrywek oraz rywala z jakim rozgrywane jest spotkanie. Najdroższe są z reguły bilety na mecze Ligi Mistrzów z przeciwnikami z najwyższej europejskiej półki oraz spotkania z topowymi drużynami ligi hiszpańskiej (tu pryw wiodą pojedynki z Realem Madryt). Najtańsze bilety kupisz na rozgrywki Pucharu Króla, w których rywalami są zespoły z niższych klas ligi hiszpańskiej. Bardzo korzystne stawki obowiązują także na spotkania organizowanego przez Barcelonę Pucharu Gampera, czyli walki o trofeum założyciela katalońskiego klubu. Odbywają się one w sierpniu i z reguly są połączone z prezentacją kadry zespołu na nowy sezon.

Najdroższe bilety obowiązują na miejsca położone blisko murawy. Im wyższy rząd w obrębie danej trybuny wybierzesz, tym tańszy będzie bilet. Najdroższe są bilety na trybunę o nazwie Tribuna (to ta, przy której znajdują się ławki piłkarzy i na której jest trybuna honorowa), a w dalszej kolejności na trybunę Lateral, znajdującą się naprzeciwko. Najtańsze są wejściówki na sektory za bramkami (Gol Sud i Gol Nord).

Dokładne ceny na wybrane spotkanie dostępne są na stronie klubu.

Przykładowe ceny biletów na Camp Nou w sezonie 2021/2022:

  • Mecz z Celtą Vigo w LaLiga: 34€ – 149€
  • Mecz z Athletic Club w LaLiga: 59€ – 174€
  • Mecz z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów: 99€ – 179€

Gdzie kupić bilety

Bilety na mecz Barcelony najlepiej kupić za pośrednictwem oficjalnej strony FC Barcelony mając do dyspozycji kartę płatniczą – zarówno debetową z możliwością dokonywania płatności internetowych, jak i kredytową. Kupno biletów do końca 2019 roku jest realizowane na dwa sposoby. Na wszystkie spotkania La Liga oraz Pucharu Króla bilet można kupić tylko i wyłącznie na wybrany sektor, bez wyboru konrektnego miejsca. W meczach Ligi Mistrzów obowiązuje stary system, gdzie można wybrać konkretne krzesełko. Oba sposoby opisujemy w dalszej częsci tego artykułu.

Bilety na mecze Barcelony dostępne są również za pośrednictwem serwisu Entradas.com.

Jeżeli nie masz możliwości kupna biletu przez Internet, nic straconego. Praktycznie na wszystkie mecze bilety można kupić w kasach pod stadionem. Problematyczne będzie to jedynie w przypadku spotkań z Realem Madryt, topowych pojedynków Ligi Mistrzów oraz meczów, które będą bardzo ważne z perspektywy historii klubu (wyobraźcie sobie, jak trudno będzie kupić bilety na pożegnalny mecz Messiego!). Uważajcie jednak wówczas na koników i unikajcie kupowania biletów z niepewnych źródeł pod stadionem. Słyszeliśmy zbyt wiele historii o straconych setkach euro na bezwartościową kartkę, by polecać Wam to rozwiązanie.

Kiedy bilety trafiają do sprzedaży?

Wszystko zależy w jakich rozgrywkach odbywa się wybrane przez Ciebie spotkanie. Kupując bilety należy mieć świadomość jeszcze dwóch rodzajów dostępnej sprzedaży: tylko dla socios i otwartej. Socios, to osoby posiadające kartę członkowską FC Barcelony, które zawsze otrzymują dostęp do sprzedaży w pierwszej kolejności. Dopiero w drugiej kolejności bilety trawiają do otwartej sprzedaży. Zależnie od rozgrywek otwarta sprzedaż rozpoczyna się w różnych terminach.

LaLiga (liga hiszpańska)

Bilety pojawiają się w otwartej sprzedaży około 4 tygodnie przed terminem rozegrania spotkania. W przypadku meczu z Realem Madryt sytuacja wygląda nieco inaczej. Sprzedaż na El Clásico od samego początku dostępna jest tylko dla socios, natomiast otwarta sprzedaż uruchamiana jest kilka dni przed meczem, pod warunkiem że są dostępne jeszcze wolne miejsca.

Liga Mistrzów

W rozgrywkach Champions League bilety na mecze fazy grupowej pojawiają się w sprzedaży tak szybko, jak to możliwe. W przypadku meczów w fazie pucharowej dystrybucja również prowadzona jest dwuetapowo. Najpierw dla Socios z ograniczoną liczbą biletów, a następnie kilka dni przed meczem w otwartej sprzedaży.

Puchar Króla

Spotkania Pucharu Króla trafiają do otwartej sprzedaży tego samego dnia lub w ciągu kilku następnych po oficjalnym losowaniu. Jeśli w ramach tych rozgrywek odbywa się mecz z Realem Madryt, procedura jest identyczna jak w LaLiga.

Inne rozgrywki

Dystrybucja biletów na inne mecze, jak Puchar Gampera czy Superpuchar Hiszpanii rozpoczyna się około 3-4 tygodni przed datą spotkania.

Zniżki na bilety

Na mniej oblegane przez kibiców spotkania można w łatwy sposób zdobyć zniżkę na bilety sięgającą nawet 50%! Jak to zrobić? Warto śledzić hiszpański Groupon, który oferuje kupony zniżkowe na mecze Barcelony za symboliczną kwotę 1,95€. Warto zaglądać, bo można sporo zyskać! Oferty na Grouponie pojawiają się na spotkania z kilkutygodniowym wyprzedzeniem i zależnie od meczu mają różne warunki użycia. Poniżej znajdziecie aktualnie dostępne oferty zniżek na bilety.

Zniżka 40% na mecze z Elche

https://www.groupon.es/deals/gl-fc-barcelona-31

Warunki:

  • Jeden kupon ważny na jeden zakup (może być kilka zakupów)
  • Bilet ważny na wszystkie trybuny i sektory oprócz VIP
  • Bez ograniczeń na wersję językową strony klubu

Informacje praktyczne

Przed zakupem biletu na mecz polecamy jeszcze zapoznać się z szeregiem dodatkowych informacji związanych z warunkami zakupu biletów dla dzieci, zwrotami, wyborem konkretnego miejsca na stadionie, czy rozpoczęciem sprzedaży biletów na konkretne mecze. Wszystko opisaliśmy w artykule Mecz na Camp Nou – informacje praktyczne.

Jak kupić bilet na mecz Barcelony

Od marca 2019 roku FC Barcelona wprowadziła nowy system sprzedaży ze „zoptymalizowanym przydziałem miejsc”. W nowym systemie nie ma możliwości kupna biletu na wybrane przez siebie miejsce, tylko na wybrany na stadionie sektor. Dokładny przydział miejsca zostanie wykonany przez klub na około 48 godzin przed rozpoczęciem spotkania. Bilety zostaną wysłane na adres e-mail podany podczas transakcji. Rozdzielając miejsca klub kładzie największy priorytet na przydział miejsc w pobliżu osobom, które zakupiły dwie wejściówki, choć niekoniecznie będą to miejsca w tym samym rzędzie. Sposób przydziału miejsc pokazuje poniższa grafika przygotowana przez klub:

Przydział miejsc w nowym systemie sprzedaży biletów FC Barcelony

Aby rozpocząć proces kupna biletu kliknij w link przy interesującym Cię meczu z terminarza dostępnego we wcześniejszej części artykułu.

Po załadowaniu strony sklepu, na ekranie pojawi się pierwszy krok związany z wyborem trybuny na stadionie. Jakie miejsca są najlepsze? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, poniważ zależy to od tego, czego oczekujesz od swojego pobytu na Camp Nou. Chcąc obejrzeć z bliska piłkarzy najlepiej jest wybrać miejsca jak najbliżej murawy, w środkowych sektorach – Lateral lub Tribuna, natomiast sam mecz ogląda się zdecydowanie lepiej z wyższych części stadionu. Tak, na najwyższych rzędach widoczność jest bardzo dobra. Po wyborze trybuny możesz zobaczyć jaki widok będziesz mieć na murawę. Warto pamiętać, że zadaszona jest tylko „Tribuna”.  Mając wybraną trybunę i liczbę biletów kliknij przycisk „Continue”.

Wybór trybuny w nowym systemie sprzedaży FC Barcelony

Aby sfinalizować transakcję należy podać swoje dane adresowe, które będą widoczne na rachunku po zakupie biletów, a następnie dane karty płatniczej, z której zostanie pobrana płatność. Do końcowej kwoty zostanie doliczone 2,50€ opłaty rezerwacyjnej za każdy bilet.

Formularz osobowy - dane osobowe

Formularz zamówenia - dane do karty płatniczej

Bilet elektroniczny

Po poprawnym zakończeniu transakcji otrzymasz potwierdzenie zakupu biletu na podany wcześniej adres mailowy.

WAŻNE: Bilety na mecz są biletami imiennymi! Po dokonaniu zakupu, w wiadomości mailowej otrzymasz również informację z prośbą o uzupełnienie danych osób, które będą korzystać z biletu. Dane na bilecie będą weryfikowane z dowodem tożsamości przed wejściem na stadion.

Dokładna informacja o przydziale miejsca zostanie wysłana do Ciebie około 48 godzin przed meczem. Na stadionie bilet możesz pobrać na telefon w wersji elektronicznej, wydrukować samodzielnie lub w kasie za dopłatą 2,5€ za jeden bilet.